Czym jest wypożyczalnia pieluch wielorazowych?

Wypożyczalnia pieluch wielorazowych to miejsce… pełne pieluch wielorazowych, które zaraz trafią na pupkę Twojego malucha!

Możesz wypożyczyć tu cały zestaw pieluch (najlepsza opcja dla osób początkujących) lub tylko wybrane systemy (dla osób o sprecyzowanych preferencjach).

Możesz wypożyczyć pieluchy na cały okres korzystania z danego rozmiaru lub tylko na przymiarki.

i wreszcie, możesz bez obaw i zbędnego ryzyka pieluszki testować, sprawdzać dopasowanie rozmiaru, kroju, chłonność materiału, czas schnięcia.

Zapałasz miłością do wielopielo czy to nie wasza droga? Przekonaj się o tym na 100%!

Czy warto skorzystać z wypożyczalni pieluch wielorazowych?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy pieluchy wielorazowe to pomysł dla Ciebie, wypożyczalnia będzie świetnym rozwiązaniem!

Czego jeszcze dowiesz się dzięki wypożyczeniu?

 • które rozwiązania najbardziej odpowiadają Waszemu stylowi życia i warunkom lokalowym (czas schnięcia, sposób suszenia)
 • jakie materiały sprawdzą się najlepiej w przypadku Twojego dziecka (chłonność, wykluczenie uczuleń)
 • jakie kroje najlepiej dopasowują się do budowy ciała Twojego dziecka
 • którzy producenci najbardziej odpowiadają Ci pod względem jakości oraz estetyki oferowanych przez nich produktów

Oprócz tego nauczysz się także:

 • poprawnego zakładania pieluszki wielorazowej
 • prawidłowej praktyki prania i pielęgnacji pieluch wielorazowych
 • dopasowywania chłonności do aktualnych potrzeb
 • minimalizowania ryzyka przecieków

Nic nie przygotuje Cię lepiej do tej wieloprzygody, niż sprawdzenie pieluch na „własnej” skórze!

Komercyjna a bezpłatna wypożyczalnia pieluch wielorazowych

Komercyjna wypożyczalnia

Czas wypożyczenia: dowolny

Czas oczekiwania: kilka dni

Dostępne zestawy: nb/s, mini os, os, wkłady chłonne dla „mega sikaczy”

Opłaty: wypożyczenie + kaucja zwrotna + koszt wysyłki + usługi dodatkowe (opcjonalnie)

Cena zawiera:

 • Zestaw pieluch wielorazowych w danym rozmiarze (80-100 pozycji)
 • Płyn do prania wełny, mydło galasowe do zapierania plam, odkażacz (do zwrotu)
 • Instrukcję prania i pielęgnacji
 • Instrukcję składania tetry
 • Patronaż nad wypożyczeniem

Dodatkowo płatne:

Bezpłatna wypożyczalnia

Czas wypożyczenia: 10 dni

Czas oczekiwania: 1-2 miesiące

Dostępne zestawy: mini os

Opłaty: kaucja zwrotna + koszt wysyłki + usługi dodatkowe (opcjonalnie)

Cena zawiera:

 • Zestaw pieluch wielorazowych w danym rozmiarze (około 60 pozycji)
 • Płyn do prania wełny, mydło galasowe do zapierania plam (do zwrotu)
 • Instrukcję prania i pielęgnacji

Dodatkowo płatne:

Czy korzystanie z wypożyczalni pieluch wielorazowych jest bezpieczne?

Dostępna jest nam szeroka wiedza na temat odkażania, dezynfekcji, zjawisk fizycznych oraz chemicznych zachodzących podczas prania czy odpowiedniego składu detergentów. Dostępne są też odpowiednie środki, które zapobiegają rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów na naszych pieluszkach. Stosujemy odkażacze oraz chemię używaną w szpitalach do prania ubrań i pościeli. Tyle w teorii. A jeśli sama teoria nadal Cię nie przekonała, posłużę się argumentem z doświadczenia – do tej pory, a wypożyczalnie działają już od dobrych kilku lat i obsłużyły setki rodzin, nie zdarzyło mi się słyszeć, by ktoś po wypożyczeniu zgłaszał problemy ze skórą czy ogólnym stanem zdrowia swojego dziecka.

Czasem spotykam się też z argumentem sceptyków twierdzących, że wypożyczenie pieluch dla dziecka, to jak wypożyczenie majtek dla dorosłego. No nie zupełnie… Flora bakteryjna małego dziecka rozwija się dość powoli i jest znacznie uboższa niż u dorosłego człowieka. Jelita kolonizuje znacznie mniejsza ilość bakterii. Dzieci nie chorują także na choroby weneryczne, nie mają upławów itp. Pieluszka styka się JEDYNIE z moczem i kałem dziecka, których zawartość biologiczna jest nam dobrze znana i potrafimy sobie z nią radzić.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej wypożyczalni, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 • Czy prowadząca jest certyfikowaną doradczynią pieluchowania wielorazowego – nie każda wypożyczalnia prowadzona jest przez osobę kompetentną, a prawo w żaden sposób tego nie reguluje. Musisz sama dowiedzieć się, czy prowadząca ukończyła jakieś szkolenie czy choćby posiada swój odpowiednio długi staż. Na pewno chciałabyś mieć możliwość skorzystania z fachowej porady i pomocy w razie ewentualnych problemów w trakcie wypożyczenia.
 • Czy wypożyczalnia jest godna zaufania – sprawdź, od kiedy wypożyczalnia działa na rynku, jakie ma opinie, czy posiada jakieś nagrody lub wyróżnienia. Zawsze warto zerknąć na social media danej firmy, ponieważ to właśnie tam widać zwykle największą aktywność.
 • Jak wypożyczalnia dba o pieluszki – tu mam na myśli nie tylko sposób prania, ale także stan pieluch, które trafiają w ręce nowych rodziców. Słyszałam o pieluszkach niedopranych czy z psią sierścią. Tu znów odeślę Cię do social mediów – tam zwykle znajdziesz opinie innych rodziców czy nawet konkretne zdjęcia pieluszek.
 • Skład zestawów – zazwyczaj składy poszczególnych zestawów nie są oficjalnie publikowane. Nie są to dane tajne, po prostu skład zestawów bardzo często ulega zmianie. Producenci zmieniają kroje swoich produktów, czasem wypożyczający nie dołoży czegoś do paczki i dopiero dośle braki w następnej turze, czasem coś się zepsuje, nie dopierze na czas, pojedzie do naprawy. Jednak każda wypożyczalnia na życzenie klienta powinna przesłać aktualny spis produktów w danym zestawie z adnotacją, że może on ulec niewielkim zmianom tuż przed wypożyczeniem. Dzięki temu klient może porównać ofertę różnych firm.
 • Baza rabatów – każdy doradca czy wypożyczalnia samodzielnie pracuje na swoją bazę rabatów. Im dłużej i aktywniej działa, im większym zaufaniem i popularnością cieszy się w branży, tym baza jego rabatów będzie większa!
PielOla-Doradca Pieluchowania Wielorazowego
Average rating:  
 0 reviews